ספר הדירה – פריז

ספר הדירה

 אורחים יקרים !

לנוחיותכם אנחנו רושמים לכם הוראות הפעלה למכשירים הצעות וכמה בקשות.

אותם אנחנו רושמים לפי סדר הכניסה לדירה.

כניסה

לצד דלת הכניסה הכבדה בחוץ ישנו קודן עליו יש להקיש את הספרות שקיבלתם בטרם נסיעתכם. 

כשאתם פותחים את דלת הכניסה לצד הדלת בפנים ישנם מתגים להדלקת התאורה וכן מחג עליו אתם לוחצים כשאתם רוצים לצאת החוצה. נכנסתם לפואיה קטן שבצדו תראו דלת דירה בו גרה השוערת  "מאדם לינדו" שגם מנקה את הדירה שלנו. בקצה המסדרון תראו דלת זכוכית נוספת ומצד שמאל קודן נוסף לפתיחת הדלת עליו תקישו קוד נוסף ( מצורף לצרור המפתחות שקיבלתם ) , הדלת תשמיע זמזום ואתם פותחים את הדלת ונכנסים למסדרון ,ממול דלת הכניסה שכעת פתחתם ניצבת דלת הדירה שלנו עליה כתוב באנגלית קשת לפני שאתם פותחים את דלת הכניסה לדירתנו נא  הביטו ימינה ושמאלה , מימין המסדרון מוביל לצד ימין של גוש הדירות השני ולפני המעלית ישנה דלת יציאה לגינה קטנה בה מונחים פחי האשפה של הבניין כולו המחולקים לפי הנוהג בצרפת לסוגים שונים של הזבל [כתוב על הפחים מה ולאן] משמאל למסדרון יש מעלית נוספת העולה לחלק השמאלי של דירות הבניין וממול לדלת הכניסה שלנו מימין יש מתגי תאורה ומתג  לפתיחת הדלת שבה עברתם כעת ליציאה.

עם המפתחות שקיבלתם פתחו את הדלת [מספיק עם המפתח הגדול]של הדירה בהיכנסכם לדירה נא סיגרו את הדלת על בריח מאחור [לביטחון שהדלת לא תפתח מעצמה כי יש איטום לאורך הדלת  כך שהדלת לא תמיד נטרקת מספיק חזק] לפניכם מסדרון, דלת ראשונה מימין פתח השירותים של הדירה  מאחורי הווילון נמצא ארון שירות בו נייר טואלט נוסף חומרי ניקוי מנורות להחלפה ועוד… וכן קרש גיהוץ, מגהץ דלי וכיו"ב. בתחתית הארון  מונחת מזוודה פרטית שלנו. נא משכו בעדינות את הידית להורדת המים באסלה. !

בהמשך המסדרון הדלת הבאה מימין היא דלת חדר המקלחת לרשותכם מקלחת חמה במשך כל היום והלילה – אין צורך להדליק את המים. ברז ההפעלה בעל שלושה מצבים אותם מפעילה ידית עגולה שכפתור לבן בראשה  הנמצאת ליד הברז . למעלה מפעיל את ראש הטוש למעלה ימינה מפעיל את זרוע הטוש הנייד ושמאלה את זרנוקי הג'קוזי [שלא עובדים מי יודע מה] סבון נוזלי מוכן תמיד ואם חסר יש בארון השירות החדר שירותים. מגבות לרשותכם ולפי הצורך . לרשותכם מכונת כביסה ומכונת יבוש  טבליות לכביסה יש בסל מעל מכונת הכביסה טבליה אחת מספיקה אותה מכניסים לתוף בו מניחים את הכביסה, לנוחיותכם גם מתקן תליה לכביסה קלה  לצד מכונת הייבוש .במכונת הכביסה והייבושתוכנות שונות להפעלה לסוגי בדים שונים. לצד סל הכביסה הגדול ניצב לו מזגן נייד וצינור האוויר שלו מונח לצד מכונות הכביסה הוראות ההפעלה נמצאות בארונית שלצד המיטה .מתג התאורה בכניסה למקלחת מפעיל מנורה שהאור שלה הולך וגובר [לא להיבהל מעוצמת האור] ניתן גם כמובן להדליק את מנורות הקיר משני צדי המראה.  במגירות מתחת לשולחן  הכיור  יש ערכת עזרה ראשונה מייבש שיער ועוד...

לצד חדר המקלחת מימין חדר ארונות בו תוכלו להניח את המזוודות ולתלות את בגדיכם. לרשותכם מגבות נוספות סדינים וציפות להחלפה וכיו"ב. בחדר הארונות גם עגלת קניות לנוחיותכם כשאתם הולכים לקניות בסופר או בשוק. יש גם שקיות ממוחזרות לשירותכם בתוכה  [שקיות עולות כסף בסופרמרקט] . 

משמאל במסדרון נמצא חדר האוכל והמטבח ובו שולחן וכסאות והוא מאובזר כולו. ארונות המטבח למעלה ולמטה ערוכים עם צלחות כוסות סכו"ם סירים מחבתות ועוד ועוד  בארונות למעלה גם תמצאו מצרכים שונים שלא מתכלים אותם מעבירים האורחים אחד לשני, תמיד יש גם קפה וסוכר ועוד,  אוכל מתקלה יש לזרוק לפח האשפה שלצד המקרר ולרוקנו שמתמלא בחצר פחי האשפה כפי שהוזכר קודם . ע"י פח האשפה במטבח מטאטא ויעה . במטבח לרשותכם מקרר , מיקרו ותנור ומעליו כיריים טרמיות עם סגירה אוטומטית כנגד שימוש של ילדים. הכיריים מתחילות לעבוד כשמניחים את הסיר או המחבת על עיגולי החימום. יש לשים לב שהכיריים ממשיכות להיות חמות לאחר השימוש במשך זמן מה. בארון למטה יש שקיות זבל  ומגבות מטבח נוספות.

בקצה המסדרון דלת הכניסה לסלון  אותה ניתן לסגור בעת השינה לבל תופרע מנוחתכם ע"י השכנים היוצאים מוקדם בבוקר לעבודתם. משמאל ישנה ספת קליק -קלק נפתחת – מרימים את החלק התחתון עד שנשמע "קליק" ובאותה דרך מחזירים למצב ספה. רצוי להוריד את הכיסוי לפני שמצעים את המיטה בתא התחתון של הספה מצעים שמיכות וכריות. במרכז החדר חלון גדול הנפתח לחצר פנימית –אין לצאת מבעד החלון לחצר הפנימית ויש לכבד את פרטיותם של השכנים. בקיץ אתם יכולים להשאיר רק את התריסים סגורים בצאתכם וגם בלילה . אין חשש מכניסה לדירה מבחוץ כי חומה גבוהה חוצצת בין החוץ לחצר הפנימית ואין איש פרט לשוערת שמשקה את העציצים של כל השכנים  שמסתובב שם. בסלון טלוויזיה [כבלים] די.וי.די עם סרטים בספרייה לשימושכם [ שלט סוני] וטלפון לשיחות בתוך פריז שמספרו:  0181294958 נא להשאיר 1 אירו בקופת הטלפון לכל שיחה – תודה. יש גם חיבור אינטרנט מהיר שאת הסיסמה תוכלו לקבל מאתנו בטרם צאתכם. בסלון מיטה זוגית מוצעת לבואכם ארוניות משני צדי המיטה ועליהן מנורות קריאה בארוניות ניתן למצוא דפי אינטרנט על מה לעשות בפריס עצות והמלצות. וכמו כן חברות הסבר לתפעול מכשירים שונים . לצד המיטה ארון ספרייה ובו ספרים להנאתכם ובם גם ספרי הדרכה ומפות של פריס שם גם כאמור ספריית הדי.וי.די. ורדיו דיסק טייפ עם ספריית דיסקים מגוונת  להנאתכם . לצד הספרייה מאחורי דלת הכניסה הפתוחה מסתתר מאורר נייד.

חימום

החימום בבתים  מתחיל בתאריך אחד ומסתיים ביחד בכל פריס. החימום בדירה שלנו הוא על ידי חימום מרכזי שניתן לשלוט בו ע"י סיבוב הברז שמעלה ומוריד את החימום  גופי החימום הללו נמצאים גם במטבח וגם במקלחת  וחם מאד בדירה בימים הקרים ביותר.

מקרי חירום

במקרה של נזילת מים יש ברזים אדומים ליד מכונת הכביסה אלו הברזים המרכזיים  במקרה של כל בעיה או קלקול חמור בבית יש לצלצל אלינו : אריאל  0528771177 או ששי 0523647847 . חשמל יש קופסת חשמל תקנית – בכל בעיה בחשמל יש לבדוק את התקעים אם לא יצא מהחיבורים.

מוניות

תחנת מוניות יש בכיכר MONGE  שבסמוך אלינו  אנחנו ממליצים בחום רב על נהג ישראלי בשם גד שייקח ויחזיר אתכם משדה התעופה, הוא מהימן ודייקן ואף פעם לא איחרנו לטיסה ואורחינו הרבים מאד שמחים בו. הטלפון שלו להזמנות מהארץ    0033625420464:

לא לשכוח להשאיר למנקה  50 יורו על השולחן במטבח בטרם צאתכם! במקרים של מצוקה ניתן לבקש עזרה ממדם לינדו השוערת שגם מנקה את הדירה [ יודעת רק צרפתית ]

עישון

בדירה שלנו לא מעשנים !!!תודה והרבה בריאות!

אורחים יקרים נשמח לשמוע ולקרוא הערות הצעות ומחמאות בדפים  המצורפים

שתהיה לכם שהייה  נעימה בדירה, בילוי נעים בפריז הנפלאה .

 ותשמרו לנו על הבית.

תודה!

משפחת קשת

 

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.